Aktualności

Pożegnanie dr Ignacego Milca 21/06/18

Wczoraj  20.06.2018.pożegnaliśmy naszego wieloletniego pracownika naszego Centrum dr n. med. Ignacego Milca. Serdecznie dziękujemy mu za całe serce, które codziennie wkładał w swoją pracę z naszymi pacjentami oraz że mieliśmy możliwość nauczyć się od niego wielu różnych nowych technik leczniczych przydanych w naszym fachu. Mamy nadzieję, że Pan Doktor od czasu do czasu odwiedzi nasze Centrum 

 

czytaj dalej

30 maja 2018 część II WordMSDay 18/06/18

Część II Piknik w parku miejskim w Szczecinku: fit jedzonko dla każdego – specjalność nasza pizza i nie tylko, loteria fantowa, wspólne granie na dzwoneczkach, malowanie twarzy, masaż leczniczy, studio fryzur, masaż głowy, artterapia dla całej rodziny.

 


Zdjęcia Leszek Gargul Foto Borne

czytaj dalej

Artykuł naszego pacjenta Wiesława Rogalskiego -taka mała reklama Centrum :) 20/07/17

                                                                                                                                                                                                                     „I to jest powód,
dla którego wyleczenie z wielu chorób jest nieznane lekarzom Hellady,
ponieważ oni ignorują całość, która musi być brana pod uwagę,
jako, że część nie może być zdrowa, dopóki całość nie jest zdrowa.”
Sokrates

BORNE SULINOWO.
Jedno z najmłodszych miast w Polsce, nie tylko dlatego, że status miasta formalnie otrzymało 15 września 1993 roku, lecz także dlatego, że dopiero w 1992 roku „w cudowny sposób” po wyjeździe ostatniego transportu żołnierzy radzieckich ukazało się w ogóle na mapach Polski. Przez okres ponad 80 lat należało do trzech państw, no, ale to już inna historia…
To tutaj kilku pasjonatów umiejscowiło budowę ośrodka rehabilitacji chorych na stwardnienie rozsiane. Za wzór wzięto istniejące w Melsborg w Belgii, Haslev w Danii oraz pierwszy polski ośrodek w Dąbku koło Ciechanowa.

czytaj dalej

Choreoterapia z Michaliną 05/07/17

Wygibasy z Michaliną to niezła rehabilitacja 🙂

Boże Ciało 2017 r. 03/07/17

Centrum Rehabilitacji corocznie w Święto Bożego Ciała ma za zadanie ustawienie jednego z ołtarzy na trasie procesji.  Wszystko wyglądało pięknie dzięki Monice Kolosz-Perz.  A o to krótka relacja.

czytaj dalej

Obchody 10-lecia Centrum 30/06/17

W dniach 2-3 grudnia 2016 r. odbyły się obchody z okazji 10-lecia istnienia naszego Centrum. Oto relacja z

koncertu który odbył się  w sobotę 3 grudnia 2016 r.w Centrum Rehabilitacji

Boże Narodzenie 21/12/16

Zdrowych, Radosnych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym Roku 2017  

 życzy Zespół Centrum Rehabilitacji

Zajęcia psychomotoryczne 15/12/16

1 grudnia br. zakończył się kolejny cykl treningów psychomotorycznych organizowanych w naszym Centrum. Celem zajęć psychomotorycznych jest poprawa sprawności umysłowej i wydolności fizycznej organizmu, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz nawyku płynności ruchów celowych. Ćwiczenia pozwalają wyładować nadmiar energii, zmniejszyć apatię i złagodzić napięcie związane z chorobą. Dodatkową korzyścią z uczestnictwa jest poprawa ogólnego samopoczucia i świetna zabawa. Uczestnikom z turnusu -Listopad 2016- gratulujemy wytrwałości i dziękujemy za 3 tygodnie spotkań.

czytaj dalej

Praca dla pielęgniarki 23/11/16

Oferta pracy dla pielęgniarki.
Centrum Rehabilitacji dla Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane im Jana Pawła II w Bornem Sulinowie zatrudni pielęgniarkę.
Wymagane wykształcenie średnie, aktualne prawo wykonywania zawodu oraz doświadczenie w zawodzie. Praca w systemie zmianowym. Forma zatrudnienia do uzgodnienia.
Pytania oraz CV proszę przesyłać na adres: g.gorzyczka@centrumsm.eu Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 r. Nr 101, poz 926, ze zm.)”

Warsztaty kulinarne- turnus wrzesień-październik 2016 07/10/16

Wrześniowe warsztaty jak każde okazały się kuchennymi rewolucjami;). Wspólnie z Anią i Anitą przygotowywaliśmy pyszne jedzonko;) na początku gościł deser z jarmużem, jabłkiem, bananem, cytryną oraz mlekiem kokosowym i nasionkami Chia. Gościły również pyszne naleśniki bezglutenowe, gryczane oraz kokosowe z owocami na gorąco.

czytaj dalej

Festiwal Integracja Ty i Ja 04/10/16

6 -10 września 2016 r.  odbywał się coroczny Europejski Festiwal Integracja Ty i Ja. Organizatorami Festiwalu są: Koszalińskie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne i Koszalińska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela. Celem Festiwalu jest promowanie idei integracji poprzez sztukę filmową, poruszającą problematykę niepełnosprawności w różnych jej aspektach.

czytaj dalej

Konferencja ECTRIMS 2016 Londyn 28/09/16

Żegnamy ECTRiMS 🙂 tym razem w Lodynie było 8000 uczestników konferencji 🙂 wracamy do Was doładowane nową wiedzą o SM oraz pełne zapału do kolejnych badań naukowych. Do zobaczenia w Polsce a dokładnie w Bornem Sulinowie 🙂

czytaj dalej

30-lecie PTSR Koszalin 27/09/16

4 czerwca 2016 r. delegacja z naszego centrum uczestniczyła w obchodach 30-lecia istnienia oddziału PTSR w Koszalinie. Z tej okazji nasza fizjoterapeutka Renata Rautszko przeprowadziła wykład pt.: Interdyscyplinarny program rehabilitacji w stwardnieniu rozsianym. czytaj dalej

Historia Anny 27/09/16

Zachęcamy do obejrzenia REPORTAŻU- KAMPANII SM-WALCZ O SIEBIE:)
Poznajcie niesamowitą historię Anny. Sama o sobie mówi „ja mam SM, ale SM nie ma mnie”.

czytaj dalej